Postanowiłam dzisiaj poruszyć temat wybielania jak i ozdabiania zębów. Temat wybielania jest bardzo popularny i znany. Często pisze się o wybielaniu zębów a przede wszystkim wiele osób decyduje się na ten zabieg. Natomiast myślę, że ozdabianie zębów nie jest aż tak popularne jak wybielanie. Jednak decyduje się podjąć ten temat, gdyż jest on dla mnie bardzo interesujący i chciałabym poznać wasze zdanie na ten temat.

Ozdobić zęby możecie między innymi w przepięknie urządzonej klinice w Szczecinie. Jeśli jesteś mieszkańcem tego miasta lub mieszkasz w okolicy to powinieneś tą klinikę kojarzyć. Jeśli nie, to teraz ją poznasz.

Oczywiście klinika ta oferuje bardzo dużo zabiegów. Nie tylko wybielanie i ozdabianie. Całą ofertę macie w tym miejscu .


.

WYBIELANIE ZĘBÓW


Dobrze wiem, że wiele osób wybiela zęby produktami, które można kupić np. na allegro albo w sklepie stacjonarnym. Sama korzystałam z allegro i tam kupowałam produkty mające na celu wybielenie zębów. Jednak to był błąd, ponieważ takie produkty mogą znacznie popsuć płytkę nazębną. Na pewno każdy z was miał nadwrażliwość zębów po zastosowaniu takich produktów. To dlatego, że są one zbyt silne. Zęby najlepiej wybielać u dentysty. Wtedy mamy pewność, że zrobi to osoba, która ma wiedzę na ten temat. Na dobrą sprawę lepiej zainwestować w wybielanie zębów u profesjonalisty. Dlaczego? Ponieważ po wybielaniu produktami kupionymi w internecie czy też sklepie stacjonarnym, mamy często problemy z zębami. W taki wypadku idziemy do dentysty i wydajemy pieniądze na przywrócenie ich do normalnego stanu. Czyli na to samo nam wychodzi 😁.


METODY WYBIELANIA ZĘBÓW


"Bleaching to metoda wybielania przebarwionych zębów.

Przebarwienie może mieć charakter zewnętrzny (płytka bakteryjna, kamień nazębny), lub wewnętrzny, powstały np. na skutek obumarcia miazgi zęba i przebytego leczenia kanałowego.
Trudne do usunięcia, nieestetyczne przebarwienia mogą być wynikiem stosowania antybiotyków (szczególnie w dzieciństwie).

Przebarwienie o charakterze zewnętrznym usuwa się za pomocą specjalistycznych instrumentów i urządzeń. Doskonały efekt powoduje zastosowanie piaskarki (air–flow). Przebarwienia natury wewnętrznej można usuwać pojedynczo bądź grupowo. Często stosuje się szyny, indywidualnie dopasowane do uzębienia pacjentów, które wypełnia się żelem. Zabieg ten powinien być przeprowadzany przez lekarza. Trwa kilkadziesiąt minut.

Równie znakomite efekty oferuje metoda "Beyond" – zastosowanie lampy. Po zabiegu trwającym 3 x 7–15 min., (w zależności od wyjściowej barwy) uzyskuje się znakomity efekt w ciągu jednej wizyty. Zabieg polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel pod wpływem światła z akceleratora Beyond uskutecznia przenikanie żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania poprzez zwiększenie częstotliwości i powoduje rozbijanie związków nadtlenku wodoru oraz błyskawiczny efekt utleniania wewnątrz struktury zęba.

Zabieg lampą BEYOND jest całkowicie bezpieczny, przeprowadzany jest tylko przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się "bardziej chłonne" dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w dużym stopniu od higienicznego trybu życia pacjenta. Efekt wybielania utrzymuje się około 2 lat."


.

OZDABIANIE ZĘBÓW


Metoda ozdabiania zębów przyszła do nas z USA. Ozdabianie jest całkowicie bezpieczne. Dekoracje można zmieniać i usuwać bez uszkodzenia szkliwa.

Moja kuzynka ma taką ozdobę na swoim zębie. Powiem wam szczerze, że zawsze się zastanawiałam jak ona to zrobiła. Myślałam że zrobili jej dziurę i wsadzili brylancik 😱😂 Jednak teraz gdy zagłębiłam się w temat, wiem, że ozdabianie w żaden sposób nie wpływa na szkliwo. Muszę wam powiedzieć, że ta moda naprawdę mi sie podoba.

Moja kuzynka ma dokładnie coś takiego jak na pierwszym zdjęciu 👍

Na czym polega założenie biżuterii nazębnej?

Wybrany kryształek przykleja się do powierzchni zęba za pomocą kleju ortodontycznego lub płynnego materiału światłoutwardzalnego. Kryształek osadza się w ten sam sposób jak np. zamek ortodontyczny. Najpopularniejszymi miejscami na przyklejenie „kolczyka” są górne „dwójki” i „trójki”. Zabieg nie jest bolesny, trwa około 15-20 min.


zęby, ozdobynazęby, ozdoby, dentysta, wybielanie,


Jakie jest wasze zdanie na temat wybielania jak i ozdabiania zębów?

Wybielał ktoś z was zęby?

Dajcie koniecznie znać!

Może ktoś z was ma taką ozdobę na zębie?klinika, szczecin, ozdoby, zęby, wybielanie, dentysta,


Wszystkie informacje o klinice znajdziecie na stronie : www.froe.pl


xoxo, MaGicLovv​

​Fanpage , ​YouTube , ​Instagram , SNAPCHAT: magiclovv

Zaprojektuj swój blog - wybierz jeden z mnóstwa gotowych szablonów na Nouw lub utwórz własny, metodą „wskaż i kliknij” - Kliknij tutaj

  • 1129 Czytelników

Likes

Comments

Instagram@magiclovv