Zdecydowałam się na taki temat, ponieważ uważam, że dobór okularów jest bardzo istotną rzeczą. Sama postanowiłam zrobić porządek z moimi okularami. Chcę kilka sprzedać i kupić inne, może trochę droższe, porządniejsze. Aczkolwiek mam kilka par, które kosztowały trochę więcej niż grosze ale muszę je sprzedać, ponieważ tylko leżą i się kurzą 👎 Dlaczego? Otóż dlatego moi mili, że z lenistwa nie poczytałam jaki kształt okularów pasuje do mojej twarzy! Tak, tak wszystko przez lenistwo ❤ Można powiedzieć, że leń to mój najlepszy przyjaciel, nie opuszcza mnie na krok 😂 No dobra, nie jest tak źle ale jak się czasami przyczepi to serio, ciężko go wygonić 😃

Zdecydowałam się napisać ten post, ponieważ dzięki temu sama się też dowiem jaki kształt okularów powinnam wybierać✌ Żeby was nie wprowadzać w błąd przeszperałam dosyć mocno internet i znalazłam wiele ciekawych informacji.

Poniżej znajdziecie tabelę, która pokażę wam jaki kształt twarzy macie. Jeśli jeszcze tego nie wiecie, zachęcam do zapoznania się z nią 📢Wiecie co?

Jako Blogerka modowa mogę wam powiedzieć, że z okularami jest jak z ubraniami. Przykładowo, gdy kupimy przyciasne spodnie nasze nogi wyglądają jak balerony 😃 Czyli niekorzystnie 👎 Jak kupimy okulary niedobrane do kształtu naszej twarzy, tylko się oszpecimy i zepsujemy cały wizerunek.

Dobre porównanie czy nie?

Jak mamy dobrze dobrane ubrania, czujemy się komfortowo, sexi i zyskujemy pewność siebie. Tak samo jest z okularami. Często czułam się niekomfortowo w swoich okularach, ponieważ czułam, że do mnie nie pasują. Przypuszczam, że połowa z was ma tak samo 👩 W sumie nie przypuszczam, jestem tego pewna.

Przy wyborze okularów pamiętajcie aby nie ograniczać się do panujących trendów. Nie kupujcie okularów w których nie czujecie się dobrze tylko dlatego, że są modne! Tak samo nie kupujcie ubrań tylko dlatego, że są modne, ponieważ przez to dużo tracicie. Mianowicie tracicie pewność siebie! A uwierzcie pewność siebie i wiara we własne siły to coś co jest w tych czasach bardzo ważne! Lepiej kupić coś co nie jest aktualnie TRENDY, ale coś w czym będziecie czuć się komfortowo. To jest jeden z kluczy do sukcesu.

Spójrzcie jak zróżnicowana jest moja kolekcja okularów pod względem kształtów. Nie dziwię się, że w połowie czuję się źle!


.

KSZTAŁTY TWARZY


TWARZ OKRĄGŁA

Nie ma żadnych widocznych kątów, jej szerokość i długość są porównywalne. Okulary powinny optycznie wydłużyć i wyszczuplić ten typ twarzy. Na co się zdecydować? Wybierz oprawki, które są kanciaste (np. prostokątne) i zwężają się od góry do dołu, np. w modnym ostatnio „kocim” stylu. Szukaj też oprawek, które są grubsze u góry lub w ogóle nie mają dolnej części. Unikaj tych o okrągłym i owalnym kształcie.

1. KLIK 2. KLIK 3. KLIKTwarz owalna

Owalne twarze mają idealne proporcje długości do szerokości. Sprawia to, że jej właściciele mogą sobie pozwolić na niemalże na każdy typ oprawek. Jednak najlepiej będą wyglądać w bardziej geometrycznych kształtach – prostokątnych, kwadratowych czy w tzw. "aviatorach”. Jeśli chcesz złagodzić nieco rysy twarzy, wybierz oprawki o zaokrąglonej dolnej części. Pamiętaj, że nie mogą większe, niż maksymalna szerokość twojej twarzy (dla kształtu owalnego mierzona zazwyczaj na wysokości kości policzkowych).

1. KLIK 2.KLIK 3. KLIKTwarz trójkątna


Ponieważ twarz trójkątna jest szeroka na dole i zwęża się w stronę czoła, najlepiej będą do niej pasować oprawki, które przyciągną uwagę do górnej części twarzy. Wybierz te jak najbardziej wystylizowane – w wyrazistym kolorze, z widocznymi detalami (np. „kocie”), prostokątne, a nawet owalne. Szukaj oprawek o ciemniejszej górnej części, która będzie tak szeroka jak twoja twarz w najszerszym punkcie (w przypadku twarzy trójkątnej znajduje się on w jej dolnej części).

1. KLIK 2. KLIK 3. KLIKTwarz o kształcie odwróconego trójkąta


To przeciwieństwo twarzy trójkątnej. Zwana jest też czasem twarzą w kształcie serca. Okulary powinny odwracać uwagę od górnej, szerszej części twarzy. Wybierz więc oprawki w jasnym kolorze, zrobione z cienkiego drutu lub same szkła z noskami. Jeśli chodzi o kształt oprawek, najlepiej będą wyglądać owalne, kwadratowe lub okrągłe. Wydłużą one twarz optycznie wyszczuplając jej najszerszą część – tj. okolice czoła.

1. KLIK

2. KLIKTwarz kwadratowa


Ma równe proporcje i wyraziste rysy, dlatego potrzebuje złagodzenia w postaci okularów, które wydłużą ją i nadadzą bardziej owalny kształt. W tej sytuacji doskonale sprawdzą się oprawki okrągłe i owalne, najlepiej z ciemniejszą górną częścią i jaśniejszym dołem. Optycznie wydłużą twarz.

1. KLIK 2. KLIK 3. KLIKTwarz prostokątna/podłużna


Ma tak samo wyraziste rysy jak twarz kwadratowa, ale jest bardziej podłużna. Możesz zrównoważyć jej proporcje wybierając oprawki o kontrastowym kształcie – okrągłe, owalne, a nawet „aviatory”. Szukaj takich okularów, których boki są zamocowane w środkowej lub dolnej części oprawek. Unikaj oprawek prostokątnych.

1. KLIK 2. KLIK 3. KLIKWiecie o tym że źle dobrane oprawki dodają nam lat a źle dobrane okulary uroku? 😁 No niestety tak jest. Ja mam zawsze problem z doborem odpowiedniego kształtu okularów. Mam wrażenie, że dużo kształtów do mnie nie pasuje. Okulary nie zależnie jakie, czy to korekcyjne, do czytania, do komputera czy też do stylizacji czyli przeciwsłoneczne powinny być kropką nad "i". Dzięki okularom stajemy się bardziej kobiece i uwodzicielskie 👯


W tym wpisie bazowałam na asortymencie sklepu www.1242.eu.


❤Mam nadzieję, że wpis okaże się przydatny 😍


xoxo, MaGicLovv​

​Fanpage , ​YouTube , ​Instagram , SNAPCHAT: magiclovv

Bloguj z telefonu komórkowego - Nouw - jedna z najlepszych aplikacji do blogowania - Kliknij tutaj

  • 1352 Czytelników

Likes

Comments

Instagram@magiclovv